Z wirtualnej rzeczywistości można zrobić Facebook świecie lepiej?

- Oct 30, 2017-

Facebook chce poprawić świat za pomocą wirtualnej rzeczywistości.

W zeszłym roku konferencji deweloperów Facebook F8, zuckerberg wskazano sposób urzeczywistnić wirtualny głównego nurtu: społeczne VR lub łączyć ludzi w wirtualnych światach. Ale teraz Facebook ma większy plan. Oculus Connect konferencji, która odbyła się 11 października, na temat mowy, Panie Zuckerberg udostępniania takiej przyszłości: niech wirtualnej rzeczywistości się poprawić każdy aspekt naszego życia, nie tylko po to, aby poprawić nasze społecznego. Bardziej zaskakujące, mówił, że Facebook Chciałbym móc używać VR dla miliarda ludzi w przyszłości.

Czy Facebook można osiągnąć, że wizja zależy od trzech czynników: dostęp do urządzenia, treści i biznesowe aplikacje.

Zuckerberg aktualizacja wizji

Oculus Connect jest corocznym wydarzeniem, programistów i twórców treści, w oparciu o Oculus w VR świecie wpływów, jest zapewne VR Oculus Connect łopatkowe przemysłu, to również sprawia, że marka Oculus Connect zuckerberg opisane VR własną wizję idealnego miejscach. W swoim przemówieniu do przedefiniowania scenariusza aplikacji wirtualnej rzeczywistości w przyszłości, myśleć o wirtualnej rzeczywistości może poprawić każdy aspekt naszego codziennego życia, a nie tylko łączenia ludzi poprzez wirtualnej rzeczywistości.

"Wierzymy, że pewnego dnia prawie każdy będzie używać wirtualnej rzeczywistości aby poprawić sposób, w jaki pracujemy, sposób możemy się zabawić, a sposób połączyć z innymi. Rzeczywistość wirtualna nie jest o ucieczki przed rzeczywistością, to o Dokonywanie lepszej rzeczywistości. Może lepiej leczyć choroby, łączenia rodzin, rozprzestrzeniania współczucie, przemyśleć pracy, poprawy gry, i może to uczynić nas bardziej połączone." "Powiedział Zuckerberg.

"Chcemy sprawiają, że rzeczywistość wirtualna dla miliarda ludzi," dodał. "musimy upewnić się, że każdy ma dostęp do wirtualnej rzeczywistości".

O kiedy można osiągnąć jego cel, nie daje dokładny punkt w czasie, ale on dostarcza nam danych: zgodnie z danymi z eMarketer, w Stanach Zjednoczonych, teraz tylko 9,6 milionów osób korzysta co najmniej raz w miesiącu technologii wirtualnej rzeczywistości.

Mamy pytanie zuckerberg jest ambitny cel za pomocą VR dla 1 miliard ludzi, nawet śmiejąc się z celem. Ale słusznie zuckerberg. Jak podkreśla, oprócz gier i rozrywki, za pomocą wirtualnej rzeczywistości wirtualnej rzeczywistości stosuje się w wielu innych miejscach, takich jak:

(1) dziedzinie medycznych zdrowia: "Oculus chodzić ponownie projekt" jest projektem tego używa VR paraplegic pacjentom nauczyć się chodzić ponownie.

(2) prace: używać Oculus pomoc Facebook pracowników, którzy pracy w różnych miejscach, poza granice miejsca pracy, skuteczniejszej i rozwiązać problemy z podróży i dojazdów do pracy.

W rzeczywistości wiele firm są używać Oculus i innych produktów rzeczywistości wirtualnej do poprawy opieki nad pacjentem, szkolenia pracowników, tworzenie treści prasowych, itp. Jednym z powodów jest to, że firmy są zwykle bardziej przystępne, z urządzeniami wirtualnej rzeczywistości.

Poprzez przedefiniowanie VR w wizji, zuckerberg dokonał na świecie Facebook, bardziej jak GuGe's world, i GuGe widzi rzeczywistość wirtualna jako uniwersalne narzędzie do edukacji, wyszukiwania i lepszego życia. Ale wizja GuGe's brzmi bardziej techniczne, i Facebook touts idealny świat zmienia.

"Zawsze, gdy ktoś mówi, tworzymy rzeczywistość wirtualna, ponieważ jesteśmy niezadowoleni z Realu naszego życia, moja odpowiedź brzmi:" to prawda. To jest dobra rzecz, i wierzymy, że przyszłość będzie lepiej i lepiej. ' powiedział zuckerberg.