Czy VR zastąpi telewizor 3D, aby przewodzić trendowi?

- Jan 18, 2019-

Czy VR zastąpi telewizor 3D, aby przewodzić trendowi?

Istnieje bardzo gorąca koncepcja inteligentnego telewizora - 3D, w przeciwieństwie do hitu MAX 3D w kinie, ta koncepcja nigdy nie została doceniona przez konsumentów. Wiele telewizorów średniej i wyższej klasy na rynku obsługuje obecnie 3D, ale oczywiste jest, że nie jest to główny punkt sprzedaży.

W ubiegłym 2015 r. Telewizory 3D były wymieniane coraz mniej osób, a ludzie bardziej martwią się jakością obrazu. W rzeczywistości niewiele jest nowych produktów na telewizorach 3D, a technologia nie jest podnoszona.

9DVR-3_03

Według doniesień zagranicznych mediów, dwóch największych producentów paneli na świecie to również producenci telewizorów: Korea Południowa Samsung i LG rozpoczęły wycofywanie się z telewizji 3D i jest całkowicie wycofane.

Dziś Samsung zawiesił zamówienia na okulary 3D, a rzecznicy LG potwierdzili, że telewizory z obsługą 3D zostaną zredukowane z ubiegłorocznych 40% do 20%.


Chociaż technologia 3D została pokonana w branży telewizyjnej, nie oznacza to, że całkowicie wycofa się z rynku konsumenckiego. Wirtualna rzeczywistość może być uzupełnieniem technologii 3D, pozwalając użytkownikom doświadczyć bardziej doskonałego doświadczenia.

Rzeczywistość wirtualna to połączenie wielu technologii. Ze względu na integrację głowicy, śledzenia ruchu i innych naturalnych efektów środowiskowych, jest to technologia, która jest dobra na miejscu. Być może różni się od obecnego efektu „pływającego ekranu” 3D, ale faktycznie bliżej rzeczywistości, możesz poczuć, że są częścią świata, który oglądasz.

未标题-3

Jeśli technologia VR jest stosowana w telewizji, zamiast wykorzystywać koncepcje, aby przeklinać i mieć wystarczającą ilość źródeł, konsumenci są skłonni ją kupić, nawet jeśli jest to kosztowny sprzęt!