Możemy podsumować niektóre zalety i wady AR i VR

- Sep 27, 2017-

Technologia AR


AR jest skrótem Augmented Reality, a Chińska nazwa jest "Augmented Reality", Nowa technologia interakcji człowiek komputer. Dzięki technologii AR niech uczestników do interakcji z wirtualnych przedmiotów w czasie rzeczywistym, aby uzyskać wspaniałe wrażenia wizualne, ale także może przebić się przez przestrzeń, czas i innych obiektywnych ograniczeń, czuć nie można poznać w Realu doświadczenie.

tło


Korzeni rzeczywistości rozszerzonej może być wstecz do narodzin nowoczesnych komputerów. Już w 1968 roku Sutherland, profesor inżynierii elektrycznej na Uniwersytecie Harvarda, wynalazł słuchawki o nazwie "miecz Damoklesa", pierwszy system wirtualnej rzeczywistości.


System używa zestawu słuchawkowego optyczne perspektywa i dwa holowniki 6 stopni, mechaniczne i ultradźwiękowe. Ze względu na technologii nie jest opracowany, cały zestaw sprzętu jest bardzo ciężki, więc urządzenia wyświetlającego tylko być umieszczone na suficie głowy użytkownika i podlacza sie przez podlacz pręt i głowę nosić sprzęt, able wobec neofita prosty szkielet do obrazów efekt 3 d.

iNhV-fymesmq8420790 (1).jpg

Technologia VR


VR jest swego rodzaju technologii wirtualnej rzeczywistości, za pośrednictwem technologii komputerowej, aby wygenerować symulacji środowiska, w tym samym czasie użytkownik było stworzenie dynamicznego obrazu 3 d, może być rozumiany jako swego rodzaju system symulacji świata realnego. Podczas pierwszych technologii VR był używany w dziedzinie wojskowej, najczęściej produkt był wyświetlacz głowy zamontowane.

tło

lujC-fymesii5910465.jpg

Od rozwoju technologii wirtualnej rzeczywistości okaże się, że pojęcie wirtualnej rzeczywistości jest nadal w fazie inkubacji, pieluszki w 1963 roku. 1963-1972 jest embrionalne wirtualnej rzeczywistości; W 1973-1989 był generacji koncepcja wirtualnej rzeczywistości i wstępny powstawania teorii. 1990-2004 jest dalsze udoskonalenie i aplikacji wirtualnej rzeczywistości teorii.

Ogólnie rzecz biorąc AR (augmented reality) widzi sceny i postacie, które są naprawdę fałszywe, przynosząc wiadomości wirtualnego do realnego świata; VR (virtual reality) widzi sceny i postacie, które są fałszywe, dokonane przez komputery i zanurzyć się w wirtualnym świecie.

vaAw-fymesmp1666017.jpg