Technologia VR może leczyć psychiczne urazy skuteczne w przypadku lęku, fobii, schizofrenii, itp.

- Jun 09, 2018-

Technologia VR może być stosowana w traumatycznej psychoterapii. 2 czerwca 2018 r. Na Uniwersytecie Xihua odbyła się konferencja Inauguracyjna i sympozjum Komitetu Pomocy Psychologicznej i Terapii Terapii Traumatycznej w Syczuańskim Stowarzyszeniu Doradców Psychologicznych.

Profesor Zhang Wei, prezes Sichuan Association of Psychological Counsellors, West China Clinical Medical College of Sichuan University i sekretarz Partii Szpitalu w West China, powiedział, że zdrowie psychiczne i ulga psychologiczna są bardzo ważne. Ustanowienie Komitetu Pomocy Psychiatrycznej w Kryzysie i profesjonalnego Komitetu ds. Opieki Traumatycznej to główna innowacja. Dzięki reformom fizyczne ratowanie i pomoc psychologiczna zostały dobrze zintegrowane.

blob.png

Profesor Li Yuan, zastępca dyrektora Komisji Psychologicznej Edukacji Zdrowotnej Towarzystwa Psychologicznego Sichuan, również szczegółowo przedstawił obecny stan technologii VR w psychoterapii traumatycznej. Według jej wprowadzenia technologia VR została zastosowana w psychoterapii przez ponad 20 lat i po raz pierwszy została zastosowana w leczeniu różnych rodzajów fobii. Obecnie zajmuje się lękiem, fobią, PTSD (zespół stresu pourazowego), deficytem uwagi i duchem. Istnieją dobre efekty terapeutyczne w zakresie podziału i innych aspektów. Technologia VR może być łączona z terapiami ekspozycji w celu stworzenia nowej technologii leczenia, technologii ekspozycji wirtualnej rzeczywistości, która jest skuteczna w leczeniu PTSD (zespół stresu pourazowego). Jest to wykorzystanie technologii wirtualnej rzeczywistości, aby wystawić pacjentów na wirtualną sytuację źródła lęku, aby mogli zmierzyć się ze strachem w prawdziwym świecie.

Wendy.jpg