Technologia VR może leczyć autyzm? Chiny lub chodzenie przed światem

- May 22, 2018-


W ostatnich latach bardziej zaawansowane technologie przyniosły innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie. Wśród nich technologia immersji VR jest jedną z najczęściej dyskutowanych i potencjalnych nowych technologii. Jaki jest obecnie postęp w Chinach?

Zawód z Wydziału Elektroniki Informatyki i Elektrotechniki w Szanghaju Jiaotong University wyjaśnił, że terapia immersyjna VR ma na celu poprawę uwagi i pobudzenie wyobraźni dzieci ze sztuczną inteligencją i technologią VR, oraz dostarczenie im nowych doświadczeń szkoleniowych i interwencyjnych, aby osiągnąć więcej. Ukierunkowane diagnozy i wyniki leczenia. Trzy cechy technologii wirtualnej rzeczywistości to zanurzenie, interaktywność i wyobraźnia. Dzieci z autyzmem nie mają zdolności komunikowania się, interakcji i wyobrażenia. Oba są zintegrowane i mają bardzo dobrą korespondencję. To są rzeczy, o których wspominano w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Innymi słowy, VR ma naturalnie możliwość wspomagania autyzmu.


选产品.jpg


Ośrodek szkoleniowy dla dzieci Shanghai Colour Deer jest jedną z pierwszych instytucji w Chinach, które korzystają z terapii immersyjnej VR. Według osoby odpowiedzialnej, kurs ten jest teraz umieszczony w klasie przygotowawczej, z nauczycielem, każda klasa wynosi 30-40 minut, wiele dzieci jest zanurzonych w, a nawet muszą kontrolować swój czas gry. W obecnej wersji pięciu scen dziecko może preferować jedną lub dwie sceny. Będzie grać raz za razem. W trakcie grania nauczył się słuchać przez wnikliwy autyzm i system leczenia. Na przykład, grając w balon i grając w balon o dowolnym kolorze, ma on poczucie kierunku i przestrzeni. Pokonał swój strach, opór i radosne przeżycie. Koordynacja ruchów ciała w zakresie obserwacji, w tym uwagi i uwagi, została dobrze wyszkolona, co zaobserwowaliśmy podczas procesu próbnego. Przez cały proces szkoleniowy dziecko jest gotowe zaakceptować. Ponieważ dzieci z autyzmem mają część swojego treningu, niechętnie je akceptują. Podczas procesu szkolenia wykorzystamy różne sposoby wzmocnienia. Jeśli okaże się, że są gotowi to zaakceptować, mogą nadal wykonywać czynności i trenować przez 20 do 30 minut, co jest bardzo trudne. Z punktu widzenia rodziców uważają, że to doświadczenie jest bardzo dobre. Osoba odpowiedzialna za jelenia w Szanghaju wyraziła, że konieczne jest utrzymanie współpracy z dwoma profesorami i kontynuuje opracowywanie nowych scenariuszy zastosowania do aktualizacji. Mam nadzieję, że wkrótce technologia ta będzie mogła być wykorzystywana przez większą liczbę dzieci i ma nadzieję na przełom w przyszłości.

三座.jpg