VR On CES spokojnie zmienia branżę sportową

- Jan 11, 2019-

VR na CES po cichu zmienia branżę sportową


Obecnie penetracja cyfrowa przeniknęła cały proces sportu i całego łańcucha przemysłu w branży sportowej, a nadchodzi nowa seria zmian.

VR w CES jest nadal bardzo popularny w 2019 roku

Coroczne targi CES (International Consumer Electronics Show) ruszyły ponownie. Na tegorocznych targach CES pojawiła się nie tylko duża liczba nowych telefonów komórkowych, notebooków, a nawet sprzętu gospodarstwa domowego, ale także nowa sekcja technologii sportowych, która zaprezentuje najnowsze. Produkty technologii sportowej, wszystkie rodzaje czarnej technologii weszły w dziedzinę sportu.

CES stał się ucztą technologiczną, której wielu ludzi oczekuje, oprócz pokazywania najnowszych technologii i produktów, ale także wyznaczania kierunku rozwoju technologii. Obecnie penetracja cyfrowa przeniknęła cały proces sportu i całego łańcucha przemysłu w branży sportowej, a nadchodzi nowa seria zmian.

25 grudnia 2018 r. Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych wydało „Przewodnie opinie na temat przyspieszenia rozwoju branży rzeczywistości wirtualnej”, wskazując, że rozwój technologii wirtualnej rzeczywistości (VR) będzie promowany na poziomie krajowym. Do 2025 r. Wejdzie ogólna siła chińskiego przemysłu VR. W światowej czołówce i opanowanie kluczowych patentów podstawowych i standardów VR, powstaje szereg przedsiębiorstw szkieletowych VR o silnej międzynarodowej konkurencyjności.

Według raportu opublikowanego przez Goldman Sachs, skala globalnego przemysłu rzeczywistości wirtualnej osiągnie 80 mld USD w ciągu 10 lat. Obecnie HTC, Facebook, Microsoft, Sony, Samsung, Lenovo i inne firmy technologiczne kontynuują swoje wysiłki na urządzeniach wyświetlających VR do 2020 roku. Oczekuje się, że rynek wirtualnej rzeczywistości osiągnie 30 miliardów dolarów.

Przyszły potencjał VR jest ogromny, a zakres zastosowania jest również bardzo szeroki. Zwłaszcza w kontekście pełnego wdrożenia sieci 5G w Chinach w 2019 r. Urzeczywistni się uogólnienie technologii VR. Jego gry, wideo, podróże, edukacja, społeczeństwo, wzornictwo przemysłowe, medycyna, wojsko i inne dziedziny przyniosą bezprecedensowe innowacje w życiu publicznym. Sport, jako ważna branża, również osiągnie większy rozwój dzięki technologii VR. Technologia VR może być stosowana w dziedzinie wychowania fizycznego, codziennego treningu, transmisji na żywo, gier konkurencyjnych itp., Aby zwiększyć wartość dodaną przemysłu sportowego i gospodarki sportowej. Dzięki ciągłej dojrzałości technologii VR, VR i sport już utworzyły głęboką nierozerwalną więź.

HTC VIVE

Technologia VR może przeprowadzać bardziej ukierunkowane i spersonalizowane tryby treningowe zgodnie z planem nauczania i potrzebami trenerów, poprawiając wyniki treningowe i wyniki zawodów. Major League Baseball (MLB) i Premier League zastosowały technologię VR w uniwersalny sposób . Taktyczne rozmieszczenie zespołu, analiza stacji i dane przeciwnika mogą zostać zrekonstruowane w trzech wymiarach, w oparciu o symulację i trening. Środowisko pomaga sportowcom i zespołom w opracowywaniu profesjonalnych i skutecznych programów treningów technicznych i taktycznych. Jednocześnie technologia VR może skutecznie poprawić osiągnięcia szkoleniowe i dydaktyczne trenerów i nauczycieli w dziedzinie segmentacji sportu w zawodach, analizie danych treningowych, powtórzeniach gier itp. Obecnie technologia VR została wprowadzona w Stanach Zjednoczonych, Europa i inne kraje i regiony, aby pomóc sportowcom w dalszym doskonaleniu ich umiejętności sportowych i umiejętności oraz taktyki. Są one używane w Springfield College w Stanach Zjednoczonych i Cologne Sports University w Niemczech. Pod względem sportowego podstawowego treningu fizycznego w branży pojawiły się doskonałe produkty do treningu sportowego VR, aby pomóc sportowcom różnych projektów poprawić podstawowy efekt treningowy.

Na całym świecie znane wczesne produkty VR, takie jak BoxVR i Thrill of the Fight, zwracają uwagę na sport, zwłaszcza w dziedzinie treningu bokserskiego, i są również rozpoznawane przez większość użytkowników. Jednak ze względu na wąskie gardła techniczne mogą odbywać tylko jedno szkolenie lub tylko ćwiczenia z użyciem komputera, nie ma możliwości połączenia Internetu w celu prowadzenia bitew online i innych rzeczywistych trybów szkolenia połączeń.

VR-划船

W kraju, takie jak: szybki boks, decyzja Kunlun i inne produkty również mają swoje własne cechy, wypełniając lukę na rynku krajowym. Ale niestety, z różnych powodów, te bardzo obiecujące produkty nie kontynuowały swojej własnej drogi i nadal się rozwijają. Wraz z ciągłym rozwojem technologii VR, ogromny potencjał rynku sportowego stopniowo się pojawił, a przemysł pilnie potrzebuje produktów VR, które mogą wspierać systematyczną integrację połączeń sieciowych.

Dzięki ciągłemu rozwojowi koncepcji VR i przemysłu technologia VR przesunęła branżę sportową na wiosnę, a coraz więcej firm zaczęło koncentrować się na różnych aspektach łańcucha branży sportowej.

Połączenie technologii sportowej i technologii VR stanie się coraz bliższe. Szczególnie dzięki historycznej okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2022 i Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich, technologia VR będzie w stanie stworzyć większą wartość handlową i społeczną dla branży sportowej.