VR + News: Nowe poszukiwania w nowych mediach

- Oct 05, 2018-

VR + News: Nowe poszukiwania w nowych mediach

W ostatnich latach rzeczywistość wirtualna technologia stała się gorącym tematem w kraju i za granicą. Narodziny technologii VR również odegrała znaczącą rolę w promowaniu rozwoju branży medialnej. W szczególności integracja technologii VR doniesienia stworzył nowej koncepcji"VR + News". Kiedy koncepcja ta pojawiła się w dziedzinie komunikacji Aktualności, news media sprawozdawczości pomysły i procesy produkcyjne zostały poddane ogromne zmiany. Na tej podstawie postrzeganie publiczności sposób nabyte wiadomości również bardzo się zmieniła. Jednakże konwergencji technologii VR i Aktualności, raporty nadal ma problemy w praktycznych zastosowaniach, i jak są one lepiej zintegrowany, ten artykuł analizuje to.


Technologii wirtualnej rzeczywistości jest skuteczne połączenie świecie wirtualnym i rzeczywistym świecie. Technologia ta pozwala użytkownikowi wprowadzić bardzo wspaniałego wirtualnego świata, ale czuje się bardzo prawdziwe, bardzo stereo i może być trójwymiarowe obrazowanie. Technologia ta opiera się na komputerach z systemami "realistyczny" i "interaktywny", podstawowy element, który jest "odległych". VR można "przenieść" sceny "daleko" do "przed oczami", a użytkownicy mogą interweniować w scenie według własnych pomysłów. Bazuje na te cechy VR, że wielu uczonych w kraju i zagranicą uznać wsparciu core "hypermedia" technologii VR. Ma niezmierną rozprzestrzeniania "super moc." Kiedy Nonny de la Pena z University of Southern California's Annaberg szkoły komunikacji i dziennikarstwa po raz pierwszy przedstawił koncepcję "Wciągające dziennikarstwa" (źródła VR + news) w jej 2010, VR + News został reportaż. nowy sposób. To daje tradycyjny wiadomości bardziej interesujące "zanurzenie" tryb wirtualny interakcji. Zastosowanie tej technologii przełamuje ograniczenia tradycyjnych wiadomości pod względem odległości i przestrzeni, dzięki czemu publiczność poznać nowości w realistyczny sposób.

b8ac6f40970518f2d24d20.png

Przed rozwojem nowych mediów metody sprawozdawczości nowości były w zasadzie język symboli, takich jak tekst, obrazy, audio i wideo. I nowości VR jest już ograniczona do prostych instrukcji News, ale tworzenie panoramy 360 stopni. To łamie ograniczenia czasu i przestrzeni, dzięki czemu użytkownicy mogą zanurzyć się w scenie "symulacji" Aktualności i zapewnia więcej możliwości wyrażenia na prawdziwe, kompleksowe i obiektywnych wiadomości.

Zmiany w sposób, w jaki wyraża się VR + Aktualności sprawia, że użytkownicy VR + News już"z zewnątrz"ale"naocznych świadków"z nowości wydarzenia. W tradycyjnych wiadomości użytkownikom dostęp do informacji jest głównie pośrednie i pasywne. Jednakże VR + wiadomości złamał narracji tryb od osoby trzeciej, z użytkownikiem jako pierwszy perspektywy, zwiększanie selektywności użytkownika i poprawy czynności użytkownika.


Jako nowy formularz wiadomości popularność VR + Aktualności wprowadził nowe wymagania na nowości producentów. Oprócz możliwości tradycyjnych dziennikarzy, pisać, edytować i nagrywać muszą także nauczyć się i opanować proces fotografowania i produkcji VR + News. Dla branży medialnej specjaliści z umiejętności zawodowych będą preferowane i wycenione przez przemysł wraz z doskonałą producentów zawartości.

factory2 (2).jpg