Technologia wirtualnej rzeczywistości uczy dzieci, jak bezpiecznie przejść przez drogę, aby zapobiec urazom dziecka

- Sep 05, 2018-

Technologia wirtualnej rzeczywistości uczy dzieci, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, aby zapobiec urazom dziecka

Czas zacząć szkołę we wrześniu, kiedy dorośli pokazują zdjęcia z niechęcią dzieci do pójścia do szkoły, ale powinni bardziej martwić się o bezpieczeństwo ruchu drogowego dzieci w drodze do szkoły. Ponieważ po wypadku może pozostać żal do końca życia. Wraz z rozwojem technologii ten problem można zrealizować za pomocą technologii wirtualnej rzeczywistości. Pozwól dzieciom dotrzeć do wirtualnego środowiska ruchu drogowego, aby przekonać się, czy nie mogą polegać na rodzinie, aby przejść skomplikowany ruch, prawidłowo zidentyfikować światła i pójść do szkoły.

Virtual Reality (4).jpg

Znając przyczynę problemu, możesz go przetestować i zdecydować, czy przejdzie. Kilka przyczyn wypadków drogowych dla dzieci można podsumować w następujący sposób: Nie można określić, jak daleko od pojazdu znajduje się pojazd, a także przewidywany czas dojazdu do aktualnej pozycji. Czy uwaga skupia się na światłach, poruszających się pojazdach i chodnikach. Rodzice przeceniają zdolność dziecka do przechodzenia przez jezdnię lub uważają, że dziecko jest ostrożne. Bardziej skuteczne jest dalsze badanie przyczyn wypadków drogowych spowodowanych przez dzieci przekraczające drogę w wieku poniżej 14 lat.

Virtual Reality (2).jpg

Metodą testową jest umożliwienie dziecku przejęcia okularów 3D przez pewien czas, ta podróż jest w rzeczywistości płaskim i bezpiecznym środowiskiem wewnętrznym, ale środowisko wirtualne jest tworzone za pomocą okularów 3D. W okolicy znajdują się wzgórza, chodniki, autostrady i światła drogowe, a także rowery, autobusy i samochody. Dzieci są całkowicie zanurzone w normalnym środowisku ruchu. Trasa jazdy będzie prowadzona przez strzałkę. Można ocenić na podstawie 15-minutowego testu, że dziecko może opanować drogę przejeżdżającą przez sam określony pojazd. W przeciwnym razie, podczas testu, dziecko wykrzyczy lub zrezygnuje z testu, ponieważ powie, że kilka razy został potrącony przez samochód, jest bardzo przestraszony.


Virtual Reality (1).jpg

Dzięki testom możesz wiedzieć, dlaczego dzieci nie mają możliwości bezpiecznego przejścia przez ulicę. Nie można rozpoznać świateł drogowych lub niemożliwe jest oszacowanie odległości pojazdu, a szybkie unikanie powoduje kolizję z innymi ludźmi lub pojazdami. Słuchawki z okularami 3D mogą być używane do prowadzenia dziecka przez odpowiednie przejście. Dzięki ciągłym próbom i błędom oraz uczeniu się dzieci, które doświadczyły wirtualnej rzeczywistości, mogą nadać priorytet zasadom i prawom transportu niż inne dzieci, które nie testowały rzeczywistości wirtualnej. Chodzenie w prawdziwym środowisku komunikacyjnym jest bezpieczniejsze i bardziej doświadczone, ponieważ będziesz wiedział, gdzie popełniłeś błąd i zostałeś trafiony przez wirtualny samochód. Jednocześnie ten rodzaj doświadczenia pozwala dzieciom doświadczać zasad ruchu drogowego i osądzać sposób przeżycia osobistych doświadczeń, ale nie oznacza to, że mogą teraz przejść przez ulicę. Z powodu skomplikowanych warunków ruchu drogowego lub wszelkich nieprzewidywalnych warunków (stan psychiczny kierowcy, zmęczenie podczas jazdy, jazda pod wpływem alkoholu, jazda samochodem i granie w telefonie komórkowym itp.), Będą spóźnieni w szkole i będą się spieszyć, a ich uwaga zostanie zwrócona przyciąga otaczająca muzyka i rzeczy.