Technologia Virtual Reality może być bardziej skuteczna niż leki

- Aug 17, 2018-

Technologia wirtualnej rzeczywistości może być bardziej skuteczna niż leki


1. Pomaganie pacjentom w odzyskaniu funkcji organizmu

American Duke University przeprowadził roczne badania, aby odkryć ogromne korzyści technologii VR w leczeniu pacjentów z porażeniem. Naukowcy poprosili pacjenta o założenie hełmu wirtualnej rzeczywistości i spacer po stadionie jak piłkarz. Naukowcy odkryli, że dzięki temu pacjent może odzyskać niektóre funkcje mózgu związane z ruchami nóg. Spośród 8 badanych pacjentów, każdy pacjent odzyskał część kontroli, a 4 z nich zmieniło się z całkowitej paraplegii na miejscową paraplegię.


15336997741788ed1eb5bbb.jpg

2. Leczenie zespołu stresu pourazowego

Tradycyjnie lekarze stosują terapię ekspozycją do leczenia prawie 8 milionów dorosłych pacjentów z PTSD każdego roku. Terapia ekspozycyjna zachęca pacjentów do opowiedzenia o traumie, wizualizacji ich traumatycznego procesu w wyobrażeniach i wyjaśnienia lekarzowi, co stało się pod wpływem stresu w czasie. Nowa terapia zasadniczo wykorzystuje to samo podejście, podczas gdy przy użyciu wirtualnej rzeczywistości hełmy tworzą wirtualne światy z niestandardowymi elementami (na przykład helikoptery, karabiny maszynowe i pociski mogą być dostosowane do doświadczenia weterana). Pacjent został następnie poproszony, aby powiedzieć, co się stało w tym czasie.


15336997741225f8720c08a.jpg

3. Szkolenie studentów medycyny

Technologia rzeczywistości wirtualnej zapewnia studentom medycyny i stomatologii bezpieczne, kontrolowane środowisko do wykonywania zabiegów chirurgicznych i leczenia oraz przygotowania do sytuacji nagłych. W takim środowisku uczniowie mogą popełniać błędy, ale nie będą mieli żadnego wpływu na rzeczywistego pacjenta. Uczniowie mogą uczyć się w procesie "hands-on" i kontaktować się z wirtualnymi pacjentami, aby lepiej rozwijać swoje umiejętności medyczne.


QQ截图20180601155804.jpg