Virtual Reality 101 raportu: Dzieci i VR

- Sep 05, 2018-

Virtual Reality 101 raportu: Dzieci i VR

Rozsądek opublikowała nowy raport "Virtual Reality 101 - dzieci i VR."

Rzeczywistość wirtualna ma potencjał, aby mieć silny wpływ na dzieci, ponieważ odpowiedzi do wirtualnej rzeczywistości jest podobny do rzeczywistego doświadczenia.

Psychologiczne frekwencja jest poczucie "istnienie" i jest "prawdziwym przeżyciem" spowodowane przez technologicznej regulacji. Podczas gdy inne technologie mediów może produkować to uczucie, żaden z nich nie może konkurować z VR.

Długofalowe skutki technologia VR na rozwój mózgu i zdrowia u dzieci pozostają niejasne, ale większość rodziców są zainteresowane, i eksperci uważają, że powinno być umiarkowane i regulowanym. 60% rodziców powiedział, że są one co najmniej nieco martwi się o negatywne dla zdrowia ich dzieci, podczas korzystania z VR. I brak badań dotyczących wpływu zdrowia fizycznego i psychicznego dzieci.

Virtual Reality.jpg

Tylko jeden na pięciu amerykańskich rodziców powiedział mają VR (21%) w domu, i większość ludzi nie ma planów zakupu sprzętu VR (65%). Jednak amerykański dzieci są bardzo zainteresowane VR, a rodzice są bardziej sprzeczne. 2017 r. badania wykazały, że 70% amerykańskich dzieci (w wieku od 8-15 lat) są zainteresowani VR doświadczenie, jak również 64% rodziców. Mimo to obawy rodziców są nadal dużo faktycznie kupując urządzenia VR.

Znaki w VR doświadczenie może mieć większy wpływ na dzieci, znacznie bardziej niż znaki na ekranie telewizora. Efekt ten może być dobry albo zły. W związku z tym rodzice muszą zrozumieć wpływ na dzieci w VR znaki i starannie ekranu interakcje.

Warto zauważyć, że studenci mają większy zapał do nauki, podczas korzystania z VR, ale niekoniecznie nie uczą więcej wiedzy niż gry poprzez VR.

VR jest potencjalnie korzystne dla rozwoju emocjonalnego dziecka, mimo, że większość rodziców są sceptyczni o tym. W rzeczywistości tylko 38% rodziców uważa, że VR ma taki potencjał.

W wyborze treści VR, rodziców należy rozważyć, czy chcą, by dzieci miały takie same doświadczenia w świecie rzeczywistym, w przeciwnym razie mogą występować konflikty między wirtualnej rzeczywistości i prawdziwą rzeczywistość.