Trzy zawieszenia w branży VR / AR

- Jan 05, 2019-

W branży VR / AR z 2019 r. Trzy napięcia, które zgadliście?

Po wzlotach i upadkach w 2018 r., Jakie ekscytujące momenty wprowadzi przemysł VR / AR w nowy 2019?

To pytanie bardzo mnie ciekawi. Chociaż często występują pewne nieznane rzeczy, które przynoszą nam niespodzianki, istnieją również pewne napięcia, które możemy przewidzieć z wyprzedzeniem, a wyniki są niepewne. Dzisiaj podzielę trzy napięcia w branży VR / AR w 2019 r. Myślę, że będą one waszym zainteresowaniem.

5a3779b4ac5a9

Podwójna rękojeść VR z zawieszeniem 1: 6DoF będzie gorąca?

Wiosną 2019 r. Mamy zamiar wprowadzić superprzestrzenną maszynę VR, Oculus Quest, produkt, który jest bardzo oczekiwany przez praktyków branży i brzemię ciężaru rozszerzenia rynku konsumenckiego VR. W oczach promotora i boga gier Johna Carmacka pozycjonowanie produktów Oculus Quest przypomina trochę konsolę do gier, ale jest to konsola do gier VR: użytkownicy muszą jedynie nosić to urządzenie, aby wejść do koła USA. Wirtualny świat Stanów Zjednoczonych, grając w różne gry VR, może również komunikować się i wchodzić w interakcje z innymi graczami na całym świecie w wirtualnym świecie.

Wiele osób jest ciekawych wydajności i doświadczenia tego produktu, a najważniejszym punktem dla każdego jest to, jak jego możliwości przetwarzania grafiki, rzeczywiste doświadczenie z podwójnym uchwytem z technologią pozycjonowania Inside-Out i ile gra jest dostępne dla graczy do gry na początku wydania produktu.Myślę, że jednym z głównych powodów tych obaw jest to, czy VR-in-one z podwójnym uchwytem 6DoF zostanie przyjęty z zadowoleniem przez rynek konsumencki. Oczywiście, naturalnie obejmuje wydajność, rozgrywkę (interakcję) i zawartość.

Oprócz Oculus Quest dowiedzieliśmy się w 2018 r., Że HTC VIVE uruchomi zestaw rozwojowy VIVE Focus 6DoF w 2019 r. Innymi słowy, w najbliższych miesiącach mamy nadzieję, że kolejny HTC VIVE w branży uruchomi VR-all w jednym, który obsługuje podwójny uchwyt 6DoF, a wynikająca z tego musi być większa realizacja tej funkcji. Pojawi się model. Oczywiście przesłanką tego wszystkiego jest to, że rynek może zaakceptować tę formę produktu.


Suspense 2: Jak szybka jest prędkość jazdy 5G dla VR?

1 grudnia 2018 r. SK Telecom, KT i LG U +, trzej główni dostawcy usług telekomunikacyjnych w Korei Południowej, uruchomili usługi 5G w części Korei Południowej i wysłali pierwsze sygnały 5G w Korei. Jest to pierwsze komercyjne wykorzystanie usług komunikacji mobilnej 5G na świecie. Na rynku chińskim w 2019 r. Pozdrowimy również operatorów krajowych w zakresie prób komercyjnych usług 5G.

Jak szybko jest 5G? Według 2018 r. Europejski gigant telekomunikacyjny Altice Portugal wykorzystał prototypowe routery Huawei do zademonstrowania sieci 5G na żywo z maksymalną prędkością 1,5 GB na sekundę (tj. 12 Gb / s). Dzięki wsparciu tej szybkiej sieci komórkowej będziemy super sprawni podczas oglądania film w wysokiej rozdzielczości online, w tym panoramiczny obraz HD. Ponadto duża szybkość 5G umożliwiła popularność gier w chmurze i chmurowego VR. W dniu 18 lipca 2018 r. Firma China Mobile Fujian Company opublikowała wersję próbną pierwszego na świecie biznesu operatorów chmurowych VR i chmury VR. Nie będzie przesadą stwierdzenie, że 5G jest nam bliski, jak blisko jest panoramiczne wideo HD i VR cloud, więc pytanie brzmi, jak blisko jest 5G dla nas?

Jeśli chodzi o 5G, słyszałem zarówno pozytywne, jak i negatywne głosy: pozytywny głos wierzy, że 5G posunie się bardzo szybko, komercjalizacja prób w 2019 r. I wykorzystanie komercyjne w 2020 r .; negatywne głosy uważają, że 5G potrzebuje ze względu na swoją techniczną zasadę realizacji. Budowa dużej liczby stacji bazowych i duża liczba infrastruktury oraz inne czynniki decydują o tym, że 5G nie nadejdzie tak szybko. Krótko mówiąc, w 2019 r. Zwrócę szczególną uwagę na szybkość krajowej promocji biznesowej 5G i jestem zaniepokojony tym, jak bardzo będzie promować rolę VR. Obecny jest pogląd, że treść VR (wideo, gry itp.) Jest oczywiście najlepszym wypełniaczem dla szybkich sieci 5G, a gdy 5G stanie się popularny, czy mamy wystarczająco dużo i dobrych gier / aplikacji VR oraz panoramiczne wideo dla 5G ? Sieć się wypełnia, co jest również bardzo interesującym pytaniem.


Suspense 3: Czy pojawią się popularne okulary konsumenckie AR?

Ostatnie napięcie dotyczy AR (MR). W bardzo pomyślny dzień (8 sierpnia 2018 r.) Twórca okularów MR Magic Leap One, który jest wysoko ceniony przez przemysł VR / AR i światowy przemysł technologiczny, jest oficjalnie wydany w Stanach Zjednoczonych, począwszy od 2,295 USD. Chociaż wiele mediów technologicznych następnie przedstawiło ocenę, że „doświadczenie jest mniejsze niż oczekiwano”, inną rzeczywistością jest to, że ten produkt jest nadal najlepszym dostępnym szkłem MR.

W 2019 roku, oprócz Magic Leap, w dziedzinie AR / MR, mamy większe napięcie, to znaczy, czy Apple wprowadzi okulary AR klasy konsumenckiej. Bardziej optymistyczne spekulacje mówią o tym, że Apple uruchomi w tym roku i relatywnie pesymistyczne prognozy pojawią się w 2020 r. (lub nawet w 2021 r.). W każdym razie Apple wykonało dwie główne wersje komponentu ARKit ARK. Gdy ARKit zamierza uruchomić wersję 3.0 w tym roku, możemy zobaczyć pasujące okulary AR.

HTC Vive (5)

Są to trzy napięcia w branży VR / AR 2019 w moich oczach. Oczywiście, jeśli o tym pomyślisz, możesz mieć więcej napięcia. Na przykład, czy będzie więcej gier VR na poziomie zjawisk, takich jak Beat Saber i czy rynek obrazu VR będzie się dalej rozwijał? Krótko mówiąc, pełen spekulacji i napięcia, rozpoczął się w 2019 roku, a jako widz i uczestnik VR / AR przemysłu, bardzo się cieszę z historii, która wydarzy się w tym roku.