VR, AR i MR będą uosobieniem nowej siły roboczej w przyszłości

- Oct 10, 2017-

VR (można w pełni zanurzyć się w sztucznym świecie), AR (rodzaj obrazu w czasie rzeczywistym, obraz kamery i kąt i połączone z odpowiednim obrazem, wideo, 3 d model technologii), MR (może mieszać VR i AR interaktywne ) stopniowo przyspieszyć rozwój jednego dnia, jak spojrzeć na dzisiejsze pełne rewolucyjnych urządzeń będzie jak sposób, w jaki patrzymy na pierwszy telefon komórkowy, ale to duże cegły, dołączone do bałagan linii OUT.


Lęk przed sztuczną inteligencją i robotami ostatecznie zastąpi ludzkość jest nieograniczony, ponieważ maszyny w świecie rzeczywistym zastępują miejsce pracy ręcznej, a tym bardziej dystopijna wyobraźnia. Ale dopóki świat jest wciąż pełen dużych danych, projektantów, inżynierów, nie ma potrzeby paniki, obecnego trendu naukowego i technologicznego, VR, AR i MR (mieszanej rzeczywistości) całkowicie z połączenia potencjalnych ludzi i maszyny.

Powodowane sztuczną inteligencją i innymi postępami naukowymi i technologicznymi oraz radykalną zmianą, zostaną również nadrukowane na nowo w przemyśle, w komputerach, grach komputerowych, grach graficznych i interaktywnych technikach. Zawiera nową moc wejściową, dzięki której ludzie będą wydajniej pracować, mogą pomóc nam zrozumieć otaczającą informację w kierunku rozwoju.


Wyobraź sobie, że już nie potrzebujesz zrozumieć projektu, nie musisz już tworzyć planu budowy i prawdziwego prototypu świata, AR / VR, uczenia maszyn, sztucznej inteligencji, kombinacji zaawansowanych procesów produkcyjnych i generowania pomagania ludziom, maszyn są połączone do informacji cyfrowych, środowiska budowlanego. Projektanci i inżynierowie mają możliwość interpretowania trudnych sygnałów i uzyskiwania użytecznych informacji z obszaru roboczego.

Zmień kształt miejsca pracy i placu budowy

Podczas gdy informacje cyfrowe przytłoczyły projektantów, inżynierów, producentów i budowniczych, sytuacja stała się bardziej złożona i mniej dochodowa, ale w najbliższych pięciu do dziesięciu latach natura pracy ma się zmienić.


Dzisiaj jest on oparty głównie na danych papierowych, a wielu architektów nadal planuje 2D. Jeśli jednak pojęcie efektu 3D zostanie wyjaśnione, a pojęcia zostaną wyjaśnione, czy w trakcie przeglądu wzbogaca informację na temat budowy lub wirtualnej rzeczywistości, zrozumienie informacji zostanie pogłębione.

Po w pełni zintegrowanym z VR lub AR ludzie z różnych dyscyplin mogą symulować projekt, który został zbudowany lub dodać projekt do pracy. Polepsza to wydajność i zrozumienie, podejmuje decyzje lepsze, bardziej produktywne i mniej błędów.


Przez lata architekci po prostu spojrzeli na perspektywę i powiedzieli: "świetnie!" Gdyby jednak mogli widzieć ten sam model informacji o budynku w VR, powiedzieliby: "Och, sufit jest za niski" lub "to nie działa".

W budownictwie AR ma duży potencjał. Poprzez hełm lub okulary AR (lub nawet telefony komórkowe lub tabletki) wykonawca i inżynier widzą rzeczywistą witrynę modelu informacji o budynku, poruszają się po okolicy, identyfikują problemy w środowisku wbudowanym i dodają komentarze, a następnie te komentarze są automatycznie pozycjonowane do modelu cyfrowego.


Wizualizacja danych w AR i VR czyni je niewidocznymi. Na przykład, jeśli inżynierowie mają ograniczoną analizę obciążenia konstrukcyjnego, w przeszłości musiałaby wziąć ogromny arkusz kalkulacyjny. Teraz inżynierowie mogą zaprojektować mapę gradientową, aby spojrzeć na części konstrukcyjne, które mogą się zepsuć, wprowadzając nową pętlę sprzężenia zwrotnego.


Lepsze prototypowe szkolenia projektowe

Technologie VR, AR i MR mogą zaoszczędzić na ciężkich i kosztownych kosztach projektów - będzie mniej rzeczy do produkcji. Na przykład producent samochodów produkuje prototyp gliny. Więc co się dzieje, gdy inżynierowie budują wirtualne prototypy i podejmują decyzje w oparciu o modele VR? Decyzje te są modelami, które mogą być obliczone i przegubowe, a nie inżynieryjnie przeglądający rzeczywiste modele i ręczne przenoszenie danych z powrotem do projektu. Poprzez zastąpienie rzeczywistego modelu z VR i włączenie go do przepływu pracy, producenci zaoszczędzili materiały, czas i pieniądze.

VR może zracjonalizować projekty budowlane: na przykład, gdy architekt architektoniczny dla szpitala, musisz ustalić z sali operacyjnej do pogotowia, musisz przejść kilka kroków, a błąd w obliczeniach będzie w ogóle zraniony. VR pozwala architektom lepiej zrozumieć wyniki projektu przed ich zbudowaniem.

AR może być również używany do szkolenia i reedukacji fabryk lub pracowników budowlanych. Pracownicy z wieloletnim doświadczeniem i wiedzą o budownictwie są prawie na emeryturze, ale mają też cenne informacje. Teraz dostęp do danych w kolejnym pokoleniu edukacji oznacza, że ​​pracownicy skorzystali z praktycznego uczenia się i lepszego szkolenia.


Technologia w dzieciństwie

Większość osób już doświadczyła AR, VR i MR, ale tylko jako demonstracja lub wizualne rozwiązanie pod koniec procesu należącego do projektu widowni. Więc jak ta technologia pasuje do procesu, od projektu po symulację do szkolenia? Dotyczy to problemu centralizacji i łączenia odpowiednich danych o środowisku.


Sposób pracy ludzi zmienił się drastycznie, gdy komputer mainframe przeszedł do komputera osobistego. Następnie komputer został zastąpiony laptopem, a dane zostały przeniesione do chmury. W następnej fazie obliczeniowej urządzenie zniknie, świat (lub ciało) stanie się interfejsem i monitorem - wprowadza nowe metody wprowadzania, formy i tryb wyświetlania, wprowadza urządzenia optyczne, perspektywę i dużą częstotliwość, a dane o niskiej częstotliwości poprzez system.

Gdy urządzenie zniknie, tablet AR lub ograniczony VR będzie przekształcony w mniejsze urządzenie zamontowane na głowie, które zmniejszy współczynnik kształtu. Nawet przed pojawieniem się rzeczywistego hologramu może potrwać od pięciu do dziesięciu lat. Ale w ciągu najbliższego roku lub dwóch, firma ma zadziwiać przełom.