Spójrz! Jaka jest wysoka technologia w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku w Pekinie

- Jun 02, 2018-

Rozpoznawanie twarzy: pit stop, planowanie podróży, zasięg Wi-Fi ... Szybka kolej JingZhang na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie w 2022 roku nie tylko połączy Pekin, Yanqing i Zhangjiakou, ale także przekształci się w zintegrowaną inteligentną usługę. "Pociąg olimpijski" jest bardzo oczekiwany przez świat zewnętrzny .   Włącz inteligentny tryb oglądania VR, nawet jeśli nie jest na scenie, może być "wciągający".   Eksperci stwierdzili, że niezależnie od transportu, budowy obiektu, gwarancji wydarzenia i szkoleń naukowych, innowacje naukowe i technologiczne odegrają ważną rolę we wspieraniu i prowadzeniu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku.

blob.png

Pociąg olimpijski surfujący w dowolnym momencie

W odpowiedzi na specjalne potrzeby Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, JingZhang High-Speed Train zaprojektował szereg zindywidualizowanych usług, aby podkreślić cechy olimpijskie i inteligentne technologie.   Na przykład, pociągi mają specjalnie ustawione miejsca kontroli antydopingowej, miejsca przechowywania sprzętu sportowego na lód i śnieg oraz zapewniają miejsca do siedzenia dla ludzi z niepełnosprawnością. Są one wyposażone w uchwyty na wózki inwalidzkie, przyciski SOS i składane blaty stołów.   Ponadto, pociąg może również oglądać transmisję na żywo gry w czasie rzeczywistym za pośrednictwem inteligentnego wyświetlacza. Reporterzy medialni mogą korzystać z systemu WiFi obejmującego cały samochód, aby edytować i wysyłać raporty o wydarzeniach w dowolnym momencie.

Szybka kolej JingZhang zostanie ukończona do końca 2019 r. Do tego czasu najszybszy czas podróży z Pekinu do Zhangjiakou zostanie skrócony z obecnych trzech godzin do jednej godziny.   "Specjalna linia olimpijska" łączy trzy główne obszary konkurencji, a system transportu publicznego łączy okoliczne rejony różnych działów.

Inteligentne, bezzałogowe autobusy w Chinach będą także służyć Zimowej Olimpiadzie w Pekinie w 2022 roku.   "Dopóki włączasz telefon komórkowy i przekazujesz instrukcje za pośrednictwem systemu, inteligentny autobus wyczuwa potrzeby ludzi. Jeśli chodzi o stację, zatrzyma się i przyniesie gości. Ten inteligentny samochód to nowy projekt, w porównaniu z obecnym pojazdem nie ma koła, hamulca i przepustnicy.   Ponadto inteligentne bezzałogowe pojazdy logistyczne, które mogą działać w złożonych środowiskach, mogą być również wykorzystywane podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.


blob.png

Oglądanie VR "immersive"

Aby wzbogacić widownię, Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie uruchomią tryb "inteligentnego widoku", który może być "wciągający", nawet jeśli nie jest dostępny na miejscu.   Dzięki ciągłemu rozwojowi chińskiego przemysłu sportowego i przyspieszeniu innowacji technologicznych zaawansowane technologie, takie jak sztuczna inteligencja, wirtualna rzeczywistość (VR), komunikacja 5G, odtwarzanie 360 stopni i bezzałogowe statki powietrzne będą wszechstronnie wykorzystywane podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie .   Wśród nich coraz częściej wykorzystuje się technologię VR w wydarzeniach na żywo iw innych dziedzinach, szczególnie w narciarstwie i innych imprezach sportowych wymagających wysokich standardów. Wszystkie obracające się w zwolnionym tempie 360-stopniowe obroty można również odtwarzać, dając widzom bogate, szokujące wrażenia wizualne.   Ponadto, sztuczna inteligencja, technologia VR i inne technologie mogą również symulować i optymalizować scenę gry, przełamać miejsca, ograniczenia klimatyczne, sportowców, aby uzyskać szkolenie wspomagane systemowo i pomóc sportowcom poprawić poziom konkurencyjności i ogólną jakość.

Eksperci stwierdzili, że niezależnie od codziennego treningu lub formalnej konkurencji, coraz bardziej oczywisty staje się trend technologiczny sprzętu sportowego. Zaawansowany sprzęt sportowy może pomóc poprawić naukowy trening i wydajność sportowców.   Nowoczesna odzież sportowa z wbudowanymi czujnikami jest ważnym ośrodkiem badawczym i rozwojowym podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.   "Czujnik może wykrywać i śledzić wewnętrzne działania włókien mięśniowych zawodnika i zgłaszać stan ruchu mięśni przez aplikację." Naukowcy stwierdzili, że może to pomóc sportowcom w treningu ukierunkowanym.