Pokaż światu ciekawe miejsca w VR

- Nov 26, 2018-

Google Open Heritage Project, pokaż światu miejsca zainteresowania VR

Przez cały czas, z powodu klęsk żywiołowych lub czynników ludzkich, miejsca światowego zainteresowania i historyczne miejsca zawsze były niszczone, a niektóre nawet nie istnieją na świecie. Teraz, dzięki rozwojowi technologii VR, możemy wykorzystywać technologię mapowania laserowego do rejestrowania historycznych witryn, dzięki czemu możemy zobaczyć to w rzeczywistości wirtualnej.

VR simulation

W rzeczywistości niektórzy ludzie robią to teraz, a współpraca Google z CyArk, organizacją non-profit z siedzibą w Oakland w Kalifornii, opracowała projekt o nazwie Open Heritage. Założyciel CyArk Ben Kacyra odwiedza talibów w 2001 roku. Po zniszczeniu 1500-letniego posągu Buddy w Bamiyan w Afganistanie, CyArk został założony w celu wirtualnej rekonstrukcji zabytkowych budynków za pomocą zaawansowanej technologii skanowania laserowego 3D, fotografii dronowej o wysokiej rozdzielczości i cyfrowej lustrzanki kamery.

Założyciel CyArk stwierdził, że organizacja powstała w odpowiedzi na rosnące ludzkie i naturalne zniszczenie światowego dziedzictwa, zapewniając, że te "zbiorowe wspomnienia ludzkości" mogą zostać zwolnione z korzystania z nowoczesnych technologii komunikacyjnych, w tym Internetu i platform mobilnych . Dylemat znikania.

virtual reality simulator

Dzisiaj CyArk współpracował z ponad 500 muzeami w 70 krajach, nagrywając ponad 200 pomników na siedmiu kontynentach, a także na swojej stronie internetowej, 25 zabytków w 18 krajach, w tym Bagan, Myanmar. Świątynia Ananda Ok Kyaung, ruiny Majów, rzymskie miasto Pompeje, Brama Brandenburska, Budda Bamiyan itd., Organizacja twierdzi, że doda w przyszłości więcej miejsc, w tym Pomnik Waszyngtona i belgijskie pole bitwy Flandrii.

W przyszłości możemy zobaczyć Yuanmingyuan lub Wielki Mur na stronie internetowej, można przeglądać interesujące miejsca wszystkich krajów na świecie i można podróżować w domu.

9dvr simulator