Magic Leap One jest oficjalnie wydany, a te narzędzia do tworzenia VR pomagają mu zrobić więcej wysiłku

- Dec 21, 2017-

Narzędzie do tworzenia Amazon VR Sumerian

Amazon zaprezentował nowe narzędzie do tworzenia rzeczywistości wirtualnej, Sumerian, na konferencji AWS re w ostatnich dniach, mając nadzieję, że pomoże większej liczbie programistów w budowie WebVR i tradycyjnych aplikacji do stron. Sumerian został zbudowany przez Goo Technologies, szwedzką firmę start-up, która zbankrutowała na początku tego roku, a Amazon nabył sumeryjską technologię, kupując ją.

Ponieważ sumeryjski jest całkowicie oparty na sieci, oznacza to, że programiści nie muszą instalować dodatkowego oprogramowania. Sumerian nie wymaga od programistów żadnych umiejętności kodowania, a jego interfejs jest podobny do tradycyjnego oprogramowania do edycji grafiki, takiego jak Adobe Photoshop, z interfejsem przeciągania i upuszczania oraz narzędziem do wizualnego skryptowania. Sumerian pozwala programistom wybierać potrzebne elementy z biblioteki cyfrowej, takiej jak tabele, drzewa i dywany, a następnie przeciągać ją do tworzonego przez nie cyfrowego środowiska. Ta funkcja sprawia, że ​​Sumerian jest zgodny z silnikami gier, takimi jak Unity i UE4.

Ponadto sumeryjski pozwala programistom na tworzenie "realistycznych środowisk wirtualnych" i wypełnianie ich obiektami 3D i animowanymi postaciami. Pod względem interakcji programiści mogą również pisać skrypty w języku sumeryjskim, aby kontrolować swoje interakcje z użytkownikami.

Narzędzie do tworzenia iro Media VR / AR ViroCore

Viro Media oficjalnie udostępniło narzędzie programistyczne VR / AR, ViroCore, takie jak SceneKit, które ADAPTOWUJE narzędzia Android, aby umożliwić programistom korzystanie z Javy do lokalnego rozwoju AR / VR. Co więcej, ViroCore obsługuje również ARCore, Google Cardboard, Google Daydream i Samsung Gear VR.

ViroCore umożliwia programistom tworzenie wciągających aplikacji AR / VR za pomocą ich znanego języka i narzędzi, a programiści mogą dodawać wymagane funkcje do istniejących aplikacji, takich jak soczewki Snapchata. Ponieważ ViroCore należy do dedykowanego silnika gry, który buduje aplikacje VR / AR, możemy w pewnym stopniu zobaczyć ViroCore jako alternatywę dla podstawowych apis takich jak OpenGL.

Główne funkcje ViroCore obejmują: używanie renderingu HDR, scenariuszy oświetlenia i tworzenia cieni; Korzystanie z fizyki i animacji w celu dodania rzeczywistych mechanizmów do obiektów; Używanie systemu cząsteczek do emitowania dymu, mgły, ognia i innych poruszających się cieczy; Użyj post-processing do filtrowania świata.

Google Resonance Audio

W przeciwieństwie do narzędzia programistycznego klasy scen, brakuje narzędzia programistycznego klasy dźwięku VR. W tym celu GuGe uruchomiło narzędzie programistyczne o otwartym kodzie źródłowym o nazwie "Resonance Audio", które pomaga programistom łatwo przenosić dźwięk przestrzenny do gier, VR, AR i filmów 360 °.

System rezonansowy jest szeroko wspierany przez systemy audio, android, iOS, macOS, Linux i Windows, a jednocześnie może być kompatybilny z wieloma silnikami, takimi jak Unreal i FMOD Resonance Audio może zapewnić Unity działanie z wyprzedzeniem, nawet efekt pogłosu (wstępnego obliczenia pogłosu).

Wykorzystuje technologię zestawu GuGe VR Audio, aby zapewnić natychmiastową przestrzeń dla setek źródeł dźwięku 3D. Może kontrolować nie tylko efekty dźwiękowe, ale także regulować szerokość i automatycznie dostosowywać głośność dźwięku, gdy doświadczający odwraca głowę od źródła dźwięku. Co ważniejsze, można go również wdrożyć na mniej wydajnym sprzęcie, takim jak telefony komórkowe, i subtelnie zmieniać efekty wysokiej mocy obliczeniowej.

Uniwersalne narzędzie programistyczne AR ARInterface

Apple ARKit i Google ARCore to dwie główne platformy AR, które stawiają wielu programistów w dylemat. W końcu tworzenie aplikacji kompatybilnych z dwiema platformami jest naprawdę czasochłonne i czasochłonne. W tym miesiącu, w celu złagodzenia tego problemu, konferencja Unite of Austin 2017, deweloperzy Jimmy Alamparambil Unity i Tim Mowrer pokazują narzędzie do tworzenia platform AR ARInterface, jest zrozumiałe, że API ma na celu pomóc programistom w tworzeniu jednocześnie korzystaj z doświadczeń ARKit i ARCore.