Imax VR uruchomił pierwsze w Europie kino offline

- Nov 23, 2017-

Czy starają się rozszerzyć wirtualne teatry IMAX w trybie offline, z brytyjskimi kinami, Odeon Cinemas, w mieście spadła na ziemię jego piąte centrum rozrywki VR i ogłosiła, że ​​to pierwsze europejskie centrum rozrywki VR.

Odeon, główny rynek skoncentrowany na brytyjskich i irlandzkich liniach kinowych, ma 122 i 11 teatrów w dwóch dzielnicach, podobnie jak kino UCI.

Centrum IMAX VR w Manchesterze znajduje się w kinie Odeon w centrum miasta. Obecnie istnieje 10 kapsuł doświadczeń zaprojektowanych, aby zapewnić graczom i ich partnerom wciągającą rozrywkę i przestrzeń społeczną. IMAX VR, szef europejskiego, gdy otwiera się w centrum ogłoszenia, powiedział: "Technologia IMAX VR VR i treść razem, przynoszą wysoce społeczne i interaktywne wrażenia, wprowadziły nową generację rewolucyjnej wciągającej rozrywki w Europie".

Są dwie interesujące rzeczy:

IMAX VR zaczął wzmacniać swoją koncepcję "wciągającego centrum rozrywki", ze szczególnym uwzględnieniem interakcji społecznych i interakcji. Interakcja może być widoczna z bieżącego doświadczenia offline, aby zrozumieć funkcję interakcji, a nowy postęp IMAX VR nie jest znany. Ze sklepu w Los Angeles nie pozostaje nic innego, jak tylko siedzieć i oglądać ekran komputera.

Pod koniec zeszłego roku francuskie studia MK2 wydały 1,5 miliona euro na MK2 VR, największe kino VR w Europie, w sercu Paryża, z 12 doświadczonymi obszarami. Czy IMAX VR ignoruje to samo twierdzenie, że jest "pierwszym dużym kinem VR w Europie"?

IMAX i warner ogłosili kilka dni temu, wprowadzili ekskluzywną współpracę VR w dziedzinie wymiaru sprawiedliwości, w porównaniu z innymi platformami online / platformowymi, IMAX VR ma wyłączne dwutygodniowe przywileje "okna" (nawet bez ochrony okna, inna platforma do dystrybucji treści również potrzebuje dostępu do franczyzy IP). "Sprawiedliwy sojusz VR" to jeden z trzech projektów opracowanych wspólnie przez IMAX i warner, które wspólnie posiadają i rozwijają zawartość wirtualnej rzeczywistości wirtualnej i jej przywileje sprzedaży.

W mieście Manchester IMAX VR właśnie się rozpoczął, najnowszą treścią online jest IMAX, w tym Star Trek VR ubisoftowa gra "Star Trek: the Bridge Crew Rescue at Perseph" oraz wspomniana powyżej "sprawiedliwa liga" VR. Doświadczenia te wahają się od około 8 do 15 minut.

Pierwsze na świecie pięć centrów doświadczalnych (Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Szanghaj i Manchester) wciąż jest pilotowanych, jak powiedział wcześniej IMAX. "Celem etapu pilotażowego jest wybranie różnych obszarów w celu uruchomienia magazynu doświadczeń, abyśmy mogli określić, gdzie działa model biznesowy, a gdzie nie." To naprawdę proces uczenia się. "

Prezes IMAX, Richard Gelfond, powiedział na otwarciu centrum w Nowym Jorku w tym roku. Chociaż IMAX VR w transporcie ma na celu przyciągnięcie młodych ludzi do kin. Jednak w przypadku typowej dla tego regionu brytyjskiej rozrywki wydaje się, że najlepsza liga na Old Trafford jest sposobem na to, aby standardowy Anglik mógł otworzyć weekend.

W każdym razie, treść i "okres okna" utrzymują, że IMAX wygląda naprawdę lepiej niż MK2, który dość dobrze wie, zwłaszcza rozszerzenie łańcucha typu replikacji, niosące geny systemów kina IMAX i przewagę w globalnej konstrukcji. W przyszłym miesiącu IMAX planuje kontynuować ekspansję w Stanach Zjednoczonych, Azji i poza nią do kolejnych pięciu centrów. A co z wynikami "testu globalnego magazynu offline", o którym mowa w IMAX? Wystarczy spojrzeć na ten plan rozwoju, jeśli jest jakakolwiek firma na świecie, która ma zaufanie do modelu biznesowego "VR offline cinema", będzie to również IMAX.

Wcześniej IMAX ogłosił wspólne partnerstwo. W czerwcu, aby zaoszczędzić około 20 milionów dolarów rocznego budżetu. "Zapewnia to nam przestrzeń do eksplorowania ważnych nowych firm, w tym oryginalnych treści i wirtualnej rzeczywistości" - powiedział Richard Gelfond w oświadczeniu o zwolnieniach.