IMAX otworzył swoje pierwsze europejskie centrum doświadczeń VR w Manchesterze

- Nov 23, 2017-

IMAX uruchomił cztery centra doświadczeń IMAXVR (VR) w Los Angeles, Nowym Jorku, Toronto i Szanghaju. Dziś firma ogłosiła najnowszą - pierwszą w Europie - współpracę z grupą kinową ODEON w celu otwarcia nowego centrum w centrum handlowym w Manchesterze w Anglii.

Centrum oferuje w oparciu o najbardziej zaawansowane doświadczenie VR, hala ODEON, znajdująca się w centrum traffordu przyjmuje nowy zastrzeżony projekt IMAX, składa się z 10 "kapsuły", może pomieścić więcej graczy lubić interaktywne, przenośne VR doświadczenie. Zaprojektowany w celu zoptymalizowania mobilności użytkowników i interakcji w środowisku wirtualnym kapsuły, można zastosować do określonych treści, zarówno jednego użytkownika, jak i wielu użytkowników, można również używać słuchawek HTC Vive, 360 stopni dźwięku i wewnętrznych ścieżek.

"W centrum traffordu, ODEON jest jednym z najbardziej innowacyjnych i popularnych filmów w Europie, teraz dzięki temu, że IMAX VR sprawi, że stanie się jednym z najbardziej wyjątkowych kin na świecie", powiedział dyrektor zarządzający Mark Way. Grupa kinowa ODEON. Nasi goście będą zaskoczeni mocą technologii IMAX i jakością treści z najbardziej kreatywnych studiów i deweloperów na świecie. Ściśle współpracujemy z partnerami IMAX, aby zapewnić naszym gościom najlepszą rozrywkę, co jest ogromnym krokiem naprzód. Cieszymy się, że nasi goście w Manchesterze będą pierwszymi, którzy będą cieszyć się tym w Europie i cieszą się na niezapomniane wrażenia. "


Jeśli chodzi o treść, IMAX zapewni nowe interaktywne doświadczenie dla centrum obsługi przez osiem do piętnastu minut. Po pierwsze, ODEON z centrum handlowego będzie zawierał Ubisoft Star Trek: Bridge Crew Rescue oraz nowo wydany oficjalny sojusz IMAX VR na Perseph, warner bros. ekskluzywny IMAX VR. Będzie również wykorzystywać surowe dane z lot unos i jastrzębie.


IMAX Europe and Africa, dyrektor zarządzający Giovanni Dolci, dodał: "Cieszymy się, że możemy współpracować z naszymi długoletnimi partnerami, ODEON, który uruchomił europejską firmę rozrywkową nowej generacji - od uruchomienia centrum IMAX w centrum Manchesteru." IMAX VR łączy najlepszą technologię VR i treści w wysoce społecznym i interaktywnym środowisku, dzięki czemu Ty i Twoi przyjaciele możecie stać się częścią bezprecedensowego doświadczenia. "