Od gier science fiction do rzeczywistości, gdzie jest przyszłość VR?

- Dec 30, 2018-

Od science fiction do gier reality, gdzie jest przyszłość VR?

Wiele osób, którym zależy na technologii i miłości do czytania powieści, musi wiedzieć, że już w powieści pana Liu "Trzema problemami ciała" jest opis sceny o VR: Shen Yufei siedzi przed komputerem, aby grać w gry, więc że Wang Wei jest zaskoczona, że faktycznie nosi zestaw "sprzętu V"; jest to popularne wśród graczy, składające się z pełnego widoku kasku i zestawu garniturów indukcyjnych. Więc Wang Hao wszedł także w trójstopniową grę z wyposażeniem "V" i podróżował po suchym lądzie z pierwszej perspektywy. Wraz z Zhou Wenwangiem i jego zwolennikami pomaszerował w stronę stolicy dynastii Shang i otworzył fikcyjną fantastykę "Trzema ciałem".

Kiedy powieść "The Three Body Problem" została właśnie opublikowana, czytelnicy mogą zobaczyć, że sprzęt "V" istnieje tylko w science fiction, ale teraz pełny widok pokazuje, że kask wszedł na pole jakości konsumenckiej, nawet kombinezon indukcyjny jest już nie Produkt w powieści.


Czym jest VR?

VR (Virtual Reality): Technologia, która może tworzyć i doświadczać wirtualnego świata komputerowego systemu symulacji. VR używa komputera do generowania środowiska symulacyjnego. Symulacja systemu interaktywnego widoku dynamicznego 3D i zachowania jednostek za pomocą wielostrefowego fusion informacji umożliwia użytkownikom zanurzenie się w środowisku i czerpanie przyjemności z zanurzenia przyniesionego przez wirtualną rzeczywistość.

Obecnie technologia VR to popularny trend w dzisiejszym inteligentnym sprzęcie, dzięki któremu możesz korzystać z wirtualnych gier, wirtualnych wycieczek, wirtualnych filmów i symulacji pawilonu, a nawet wirtualnych randek. Wideo i gry będą głównymi obszarami dostawców VR.

HTC Vive (1)

W wywiadzie, dla VR, Liu Cixin, autor książki The Three Body Problem, powiedział: "Myślę, że VR wyzwoli" rewolucję "dotyczącą ludzkiego istnienia. Przyczyni się do drugiej ważnej migracji w historii ludzkości. Ten trend jest trudny do zablokowania. Mówiąc o grach VR stworzonych przez "The 3 body problem" IP, Liu wyraził podekscytowanie jako miłośnik science-fiction i science-fiction: istnieje wiele podobieństw między fikcją a grami science-fiction. Wszystkie budują wyimaginowany świat, aw wymyślonym świecie wszyscy mają światopogląd. Powieść jest całkowicie nieinteraktywna, a gra jest działalnością skoncentrowaną na komunikacji użytkownika i interaktywnym doświadczeniu. Pole VR poszerzyło granice gry i myślę, że to musi być przyszły trend rozwojowy.

Liu Cixin powiedział również, że technologia VR zdecydowanie ruszy do przodu. Z pewnością nie będzie to ostateczna technologia: ostatnio oglądałem wojnę między człowiekiem a maszyną między Google Alpha Dog a ludźmi. Myślę, że postęp nauki i technologii jest zbyt silny i straszny. W tym samym czasie pan Liu również wyciągnął wniosek: przyszłość musi być światem VR, a my, ludzie, musimy się z góry dostosować.


Chociaż technologia VR wciąż znajduje się w fazie rozwoju, nie wpłynęła ona całkowicie na nasze życie. Na obecnym rynku wirtualnym wciąż brakuje wysokiej jakości treści. Technicznie, ponieważ kask jest podłączony do urządzenia komputerowego za pomocą kabla, znacznie ogranicza to zakres ruchu użytkownika. A niektórzy doświadczający VR odczuwają również zawroty głowy. Jednakże, jak oczekuje pan Liu, wraz z rozwojem technologicznym i zapotrzebowaniem rynku uważam, że problemy te zostaną ostatecznie rozwiązane.

factory (2)