Pięć głównych trendów w przyszłości rozwój wirtualnej rzeczywistości

- Nov 01, 2018-

Pięć głównych trendów w przyszłości rozwój wirtualnej rzeczywistości


Rankiem 27 września International wirtualnej rzeczywistości innowacji konferencji został oficjalnie otwarty. Na forum głównym konferencji Zhao Yuping, członkiem Chińskiej Akademii inżynierii i prezes Virtual Reality Industry Alliance, wygłosił przemówienie keynote,"Kierunki rozwoju wirtualnej rzeczywistości". Powiedział, że istnieje pięć trendy w rozwoju wirtualnej rzeczywistości. Po pierwsze VR system jest głębokie i realistyczne; Po drugie interakcji VR/AR jest bardzo naturalny; trzeci jest integracja z technologii sztucznej inteligencji; czwarty jest aplikacja Rozszerzona rzeczywistość w terminale mobilne, w tym aplikacje na telefony komórkowe, które mają wielki rozwój; Będzie wybuchowe rozwoju. Co to jest głębia życia systemu VR? Rzeczywistość wirtualna systemu lub systemu rozszerzonej rzeczywistości, widzimy teraz, takich jak niektóre systemy VR widział w sali wystawowej przed spotkaniem, w zasadzie są geometrycznie realistyczne, i są również niektóre cechy fizyczne, obiektów w środowisku wirtualnej rzeczywistości, to fizyczne charakterystyki wydajności będzie dalsze zwiększona i wzmocnione. Ponadto istnieją bardziej fizjologiczne i inteligentne funkcje.

vr-%E4%BD%93%E9%AA%8C%E9%A6%86_14

Będzie więcej postępu badań w tej dziedzinie, zwłaszcza w dziedzinie akademickich. Jego badania skupią się na fizyczne właściwości modelu, fizjologiczne i biochemiczne cechy i wydajność w tej dziedzinie. Aplikacje i wyniki będą coraz bardziej. Z szybkim postępem wirtualnej rzeczywistości technologii i sztuczna inteligencja technologia, zwłaszcza w dziedzinie aplikacji VR, jego aplikacji, użytkownika inteligentne zapotrzebowanie na nią jest również rośnie, a badania nad sztuczną inteligencją Technologia opiera się bardziej. I kombinacji technologii wirtualnej rzeczywistości, więc połączenie tych dwóch jest trend w przyszłości. Akademika Zhao Yuping wyjaśnił, że w systemie VR, inteligencji i sztuczna inteligencja to przede wszystkim wyraz w trzech aspektach. Jeden jest intelligentization wirtualnych przedmiotów; drugi jest intelligentization wirtualnego interakcji; trzeci jest Automatyzacja i inteligencji rozwoju treści w wirtualnej rzeczywistości. Obiekt wirtualnej rzeczywistości jest inteligentny. W chwili obecnej osoby w system wirtualnej rzeczywistości, jej jednostki i avatar śledzenia użytkowników, głównie śledzenia i lokalizacji użytkownika, śledzenie jego działania, gesty i wyrażeń i śledzenia użytkownika. Obiekt jest inteligentny, i jest całkowicie inteligentną osobą w przyszłości. Na przykład wirtualnych ludzi są teraz wyświetlane w programie kotwicy. Ponadto wirtualnych jednostek, w tym biologicznych zwierząt, to zwierzęta i rośliny. Po modelowania, jeśli biochemiczne i fizjologiczne modelu są ustalone, może być ewoluowały i ewoluowały i drzewa mogą się rozwijać w środowisku wirtualnym. W odniesieniu do intelligentization wirtualnych interakcji są głównie wzrokowe i słuchowe.

QQ截图20171102104004

Teraz bardziej jest poznanie i zrozumienie.Force touch jest indywidualne i elastyczne. Teraz ten uścisk dłoni mogą być wykonane bardzo blisko ludzką ręką. Jeśli możesz spersonalizować, to, na przykład przyjaciół płci męskiej i żeńskiej można ręcznie ze sobą, zabrać ze sobą i nazywają go, gdy jesteś w podróży służbowej. Przytrzymaj, temperatury i siły, z drugiej strony może być odbity. Smak i zapach są nadal badane. Najważniejszą rzeczą jest inteligencji rozwoju treści wirtualnej rzeczywistości iprodukcji. Obecnie wydajność zawartości wirtualnej rzeczywistości jest stosunkowo niski, więc potrzebujemy do standaryzowania naszej wirtualnej rzeczywistości zawartości badań i rozwoju platformy, a także rozwijać inteligencję i automatyzację z platform i narzędzi. Jest to tendencja rozwoju. Akademika Zhao Yuping wskazał, że będzie więcej i więcej aplikacji wirtualnej rzeczywistości i technologii augmented reality w branży technologii szczególnie augmented reality. Perspektywa poprawy technologii w przemyśle jest szeroki. Zwłaszcza w dziedzinie wojskowej będzie wielkie wydarzenia w dziedzinie urządzeń produkcyjnych i inteligentnych miast. Zhao Yuping powiedział w końcu, wraz z rozwojem wirtualnej rzeczywistości i augmented reality, zostaną utworzone trzy nowe rodzaje przemysłu. Jeden jest branży wirtualnej rzeczywistości w kategorii przemysł, druga kategoria jest branży wirtualnej rzeczywistości masowej konsumpcji i trzecia kategoria jest w branży specjalistycznych wirtualnej rzeczywistości.