Fiński uniwersytet Ron Dearing University wprowadził oprogramowanie VR i sprzęt do wspierania wciągających talentów technicznych

- Dec 21, 2017-

Fiński uniwersytet Ron Dearing wprowadził oprogramowanie VR i sprzęt do wspierania wciągających technicznych talentów

Kultywowanie nowej generacji wciągających technologów jest postrzegane jako potrzeba rozwoju we wszystkich branżach, dlatego uniwersytety na całym świecie zaczęły traktować takie kursy poważnie. Niedawno w Kolegium Technologicznym Ron Dearing University (UTC) w Helsinkach, w Finlandii, zaczęto inwestować w wysokiej klasy sprzęt i oprogramowanie VR.

UTC kupiło firmę Virtalis z oprogramowaniem Visionary Render, system wyświetlania ActiveWall o szerokości 4,5 metra, a także instalację sześciu stołów Virtalis Active Desktop, wykorzystywanych w technologii cyfrowej i edukacji mechatronicznej studentów, studentów w wieku od 14 do 18 lat.

Wsparcie pochodzi głównie z Hull Port Hull, regionalnego funduszu rozwoju, który nie tylko współpracuje z firmami, ale także współpracuje z uniwersytetami, aby dostarczać uczniom technologię VR - powiedział Steve Willacy, współpracownik dziekana uczelni.

Dzięki wsparciu tego oprogramowania i sprzętu studenci mogą lepiej eksplorować i rozumieć informacje i dane oraz eksportować dane CAD do renderowania w czasie rzeczywistym na dużą skalę.

"Mamy nadzieję, że technologia VR nie tylko przyniesie małe i średnie przedsiębiorstwa w Helsinkach, ma również nadzieję, że studenci będą mogli stworzyć własne oprogramowanie CAD, 3-cio letnie doświadczenie w projektowaniu modelu VR, i użyć drukowania 3-cio do uzyskania ostatecznych rezultatów . " Dodał Willacy.