Korzyści dla fanów: Tegoroczny Puchar Świata posiada technologię VR i UHD Ultra HD na żywo

- Jun 09, 2018-

3 czerwca, w domu, tegoroczne Mistrzostwa Świata w Rosji oficjalnie rozpoczną się 14 czerwca. W przeddzień światowej klasy imprezy fanów, BBC oficjalnie ogłosiło, że przeprowadzi w tym roku pełną transmisję VR na żywo z 33 gier. Ponadto 29 z nich będzie także transmitować na żywo filmy w jakości UHD i HDR.

blob.png

BBC będzie transmitować VR za pośrednictwem BBC Sport VR - FIFA World Cup Russia 2018. Ta aplikacja będzie dostępna bezpłatnie na urządzeniach Apple, Android, Samsung Gear VR, Oculus Go i PlayStation VR.

Według BBC, fani i przyjaciele mogą uzyskać dostęp do aplikacji za pośrednictwem smartfonów lub obsługiwanych zestawów VR, co pozwala im znaleźć własne prywatne boksy na rosyjskim stadionie. W trakcie gry fani mogą oglądać wydarzenie w najbliższym miejscu, lub mogą oglądać publiczność w skrzyni.

blob.png

Ponadto, BBC będzie także transmitować wideo na żywo w formacie Ultra High Definition (UHD) i High Dynamic Range (HDR) we własnej aplikacji BBC iPlayer. Jednak nie jest to coś, co każdy może cieszyć się. Po pierwsze, fani potrzebują kompatybilnych telewizorów o ultrawysokiej rozdzielczości i szybkich połączeń internetowych. Ponadto transmisje na żywo UHD Super HD mają ograniczoną liczbę miejsc i są dostępne na zasadzie "kto pierwszy, ten lepszy".

BBC próbowało nadawać UHD podczas Mistrzostw Świata 2014 i tegorocznego finału Anglii FA Cup. W tym roku BBC ostatecznie w pełni przyjęło 4K na żywo. Może to być ważny węzeł w rozwoju technologii transmisji sportowych. Konsumenci powinni mieć nadzieję, że technologie te będą szerzej stosowane w przyszłości.

Allison.jpg