Facebook uruchomił niedrogie VR zestaw słuchawkowy

- Oct 12, 2017-

Mark Zuckerberg, dyrektor naczelny na Facebooku, ogłosił w środę, że bym się uruchomić niezależne headset VR, Oculus Go, za 199 dolarów na początku następnego roku.


Zuckerberg jest nie tylko produkt dużo, lecz zaznacza, że Oculus Go wypełni mobile VR słuchawki (zaawansowanych funkcji, ale cena populistyczne) są dostarczane i Oculus Rift między zaawansowanych produktów VR, takich jak puste.


Hugo Barra, szef VR w Facebooku, powiedział, że kask został złożony za pomocą soczewki nowej generacji z Oculus Rift. Posiada specjalny Wbudowany wyświetlacz z szerokim widokiem i wyraźny obraz. Urządzenie zostanie sprzedane z głośnikami - co oznacza, że jeśli nie będzie potrzeby słuchawki używać Oculus Go. Urządzenie obsługuje aplikację biblioteki Gear VR i ma oddzielny kontroler.


"To jest najprostszym sposobem, aby zachęcić ludzi do VR," mówi Barra. "Uważamy, że gdy mamy niezależnych urządzeń, spędzają więcej czasu w wirtualnej rzeczywistości".


Barra także zapowiedziany nowy Oculus do biznes planu. Plan pozwoli firmy kupić dużo Oculus Rift.


"Oculus dla biznesu jest dla firm, które chcą VR i tworzyć nowe procesy robocze," wyjaśnia Barra.


On zwraca uwagę, że audi jest używać Oculus Rift produkty w salonach aby zaspokoić klientów. Oculus będzie sprzedawać wirtualnej rzeczywistości, która obejmuje Rift, kontroler i dodatkowe czujniki, aby zapewnić cały pokój. Firma otrzyma Licencje komercyjne VR, gwarancje i specjalnej obsługi klienta.


Zuckerberg i Barra również mówił krótko o Oculus Santa Cruz. Urządzenie jest obecnie tylko próbka, która rozwija się Facebook.


Santa Cruz kask jest również niezależne urządzenie, które nie musi być podłączony do komputera osobistego i rozpoczną się w przyszłym roku. Zestaw słuchawkowy będzie wspierać firmy Oculus funkcję "wewnątrz i zewnątrz śledzenia". Oznacza to, że użytkownicy nie muszą zainstalować specjalne czujniki w pokoju. Wbudowany czujnik kask można określić lokalizacji użytkownika.