Disney wprowadza magiczną ławkę i możesz doświadczyć AR, gdy usiądziesz

- Jun 02, 2018-

Niedawno Disney Research zaproponował nowe podejście, które pozwala wielu osobom doświadczać tego samego doświadczenia z AR (Augmented Reality) w tym samym pokoju bez noszenia słuchawek lub podręcznych urządzeń mobilnych.   Disney Research opublikował program innowacji AR na świat zewnętrzny i nazwał go "Magiczną ławką". Jednak ten system to nie tylko "ławka", ale cały pokój zaprojektowany do wirtualnego zanurzenia mieszanej rzeczywistości. Korzystając z czujników głębi i kolorów firmy Microsoft Kinect, zespół stworzył trójwymiarową rekonstrukcję sceny pomieszczenia, umożliwiając rzeczywistym użytkownikom i awatrom współdziałanie ze sobą w czasie rzeczywistym.

timg (4).jpg

Użytkownicy siedzący na ławce mogą korzystać z dużego wyświetlacza przed sobą, aby obserwować ich interakcje z wirtualną postacią. Ponadto, wciągający styl firmy nie ogranicza się tylko do wrażenia wizualnego, przeniknął do pola dotykowego. Pod ławką znajduje się szereg siłowników dotykowych, które wyczuwają ruch awatara, dzięki czemu użytkownicy siedzący na ławce mogą poczuć ciężar i dotknięcie awatara obok nich.

timg (2).jpg

Ten sam efekt haptyczny może być również użyty do symulowania uczucia kropel deszczu padających na ławkę. Wraz z poniższą ławką zainstalowanych jest również kilka głośników do użycia z siłownikami haptycznymi. Specyficzne efekty dźwiękowe, które emitują, mogą również wzmocnić poczucie rzeczywistości.

Idealna kombinacja ustawień fizycznych i programowych zapewnia doświadczenie AR w czasie rzeczywistym, które może pomieścić użytkowników dopasowujących się do pojemności stołu. Chociaż do tej pory program jest jedynie eksperymentalnym i sprawdzonym pomysłem, ale zdaje się dotyczyć parku rozrywki Disneya.   Magic Bench będzie wystawiona w Siggraph Los Angeles.