Eksploracja jaskiń, Kursywa, Kino 4D, Dzień Otwarty Publicznie, aby poczuć trzęsienie ziemi

- May 16, 2018-

12 maja w Parku Naukowo-Technologicznym na rzecz przygotowania do trzęsień ziemi i redukcji katastrof wystąpiło wydarzenie Dnia Otwartego, w którym ponad 4000 osób, w tym ochotnicy z pogotowia ratunkowego, oraz uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, wzięli udział w wciągającym doświadczeniu, aby zasymulować bezpośrednie uczucia wywołane trzęsieniami ziemi w kinie 4D.

Ten dzień otwarcia jest podzielony na pięć obszarów wyświetlania: monitorowanie trzęsień ziemi, poszukiwanie i ratownictwo w nagłych wypadkach, zapobieganie uszkodzeniom wywołanym trzęsieniem ziemi, popularyzacja nauk o trzęsieniach ziemi oraz monitorowanie informacji o zagrożeniach. W obszarze wyświetlania monitoringu trzęsień ziemi, opinia publiczna może wejść w głąb sejsmicznych jaskiń obserwacyjnych, zbliżyć się do różnego rodzaju przyrządów do monitorowania trzęsień ziemi, wsiąść na pokład pojazdu monitorującego przepływ sejsmiczny, dokonać "trzęsień ziemi" osobiście.

W obszarze awaryjnego wyszukiwania i ratownictwa wszyscy odwiedzili pojazd z alarmowym trzęsieniem ziemi i weszli do "trzęsącego się budynku z trzęsieniem ziemi", aby obejrzeć przedmioty szkoleniowe z zakresu poszukiwań i ratownictwa dla profesjonalnych członków ekipy ratowniczej i osobiście doświadczyć różnych urządzeń ratunkowych.

 

W obszarze wyświetlania zapobiegającym uszkodzeniom spowodowanym trzęsieniem ziemi, publiczność odwiedziła model absorpcji wstrząsów na miejscu i doświadczyła odbioru sygnałów wibracyjnych przez pojazd źródłowy i urządzenie podnoszące. W obszarze pokazowym badań sejsmicznych ponad 30 eksponatów, kino 4D i projekcje kopułowe są popularne wśród prowincjalnego muzeum zapobiegania trzęsieniom ziemi i łagodzenia ich skutków. W obszarze wyświetlania informacji o stanie alarmowym odwiedzający mogą przeglądać przebiegi sejsmiczne w czasie rzeczywistym oraz poznać strukturę geologiczną i przetwarzanie informacji o trzęsieniach ziemi.

Na miejscu działania eksperci ds. Trzęsień ziemi wyjaśnili również mechanizm występowania trzęsień ziemi, zasadę działania urządzeń sejsmicznych, sejsmiczne fortyfikacje budynków i powszechną znajomość unikania po trzęsieniu ziemi, a także odpowiedzieli obywatelom na informacje o uwolnieniu informacji sejsmicznych, pogłoski o trzęsieniach ziemi rozpoznawanie i mechanizm reagowania na trzęsienia ziemi, określanie nieprawidłowości zwierząt, zapobieganie klęskom sejsmicznym w trzęsieniu ziemi i inne problemy.

未标题-2 (1).jpg