Zastosowanie technologii VR

- Apr 16, 2018-

VR (Virtual Reality) jest na etapie szybkiego rozwoju. Badania i rozwój całego społeczeństwa w zakresie VR rozpoczęły się w latach 60. XX wieku. Szybki rozwój grafiki komputerowej, technologia interfejsu człowiek-maszyna, przetwarzanie obrazu i rozpoznawanie wzorów, technologia wieloczujnikowa, sztuczna inteligentna lampa itd. Zapewniają solidne podstawy do realizacji technologii VR. Mówiąc prościej, technologia VR to wciągające wirtualne środowisko, które integruje zmysł wzroku, słuchu i dotyku dzięki zaawansowanemu sprzętowi pomiarowemu. To środowisko pozwala użytkownikom czuć się w innym świecie i współdziałać z wirtualnym środowiskiem w wirtualnym świecie.

Obecnie technologia VR jest szeroko stosowana i rozwijana w wielu dziedzinach. Znane studia VR obejmują wciągające gry 3D, projektowanie domów w stylu VR, filmy 9D itp. Dla większości osób najbardziej związaną z technologią VR jest korzystanie z rozrywki rozrywkowej, co jest kierunkiem, w który wiele notowanych na giełdzie firm intensywnie inwestuje. Ale często ignorujemy potrzeby starszych i niepełnosprawnych grup, a technologia VR może nadrobić ich fizyczne lub psychiczne defekty poprzez symulowanie niektórych scen, dając im duchową pociechę, aby osiągnąć cel przynoszenia korzyści tym ludziom. Ta aplikacja jest bardziej znacząca niż prosta rozrywka.

Znaczenie rzeczywistości wirtualnej jest oczywiste. Można go zobaczyć od wszystkich sprzedawców i programistów w pozytywnym stopniu badań i rozwoju VR. Według statystyk, w Chinach jest ponad 150 firm produkujących sprzęt VR. CEO Apple Cook, który przeprowadził wywiad z Apple w pierwszym kwartale 2016 r. I rzadko mówił o VR, powiedział: "Nie sądzę, że urządzenia VR są małe, jest bardzo fajne i ma wiele fajnych aplikacji". Według wiarygodnych informacji zespół setek osób z Apple Corp opracowuje produkty VR i jest gotowy do konkurowania z Oculus Rift na Facebooku i Hololenami Microsoftu, ale jego produkt VR może jeszcze trwać 2 lata. Dlatego rozwój technologii VR jest niezwykle pilny i perspektywiczny. Wiele przedsiębiorstw inwestuje w tę technologię energicznie, aw 2016 roku jest również znana jako rok technologii VR.

Dla osób niepełnosprawnych ruchowo mogą nie korzystać z wygody urządzeń inteligentnych przez resztę życia. Jednak w ostatnich latach rozwój technologii umożliwił osobom niepełnosprawnym zrozumienie uczuć zdrowych ludzi i stopniowo stał się rzeczywistością. Duża liczba badań pokazuje, że osoby niepełnosprawne mogą uczyć się umiejętności sportowych w środowisku wirtualnym. Technologia VR może również skonfigurować środowisko codziennego życia zorientowane na rodzinę, a osoby niepełnosprawne mogą w nim żyć.

Błędy popełniane podczas pracy nie spowodują uszkodzeń osób niepełnosprawnych. Oprócz umożliwienia osobom niepełnosprawnym odczucia brzmienia ciała, technologia VR może być również zastosowana do aspektów medycznych. Wiele amputacji nęka ludzi amputacją, szczególnie w zakresie amputacji, ale iluzorycznych kończyn nie widać, a ludzie nie znaleźli sposobu na złagodzenie bólu. Neurolog Lamar - chandran zasugerował, że ból kończyn fantomowych pochodzi z mózgu, a nie z ich utraconych kończyn. Mózg i ciało współpracują ze sobą, aby wykonać różne ruchy, ale jeśli kończyna zostanie utracona, mózg nie wyczuje istnienia ciała, a następnie wykopie pamięć przeszłości, by stworzyć halucynację kończyny i ból. Badania pokazują, że gdy ludzkie uczucia są sprzeczne, zawsze dominuje wizja. Jeśli sprawimy, że niepełnosprawni zobaczą swoje fantomowe kończyny, może to pomóc złagodzić ich ból. Technologia VR pozwala pacjentom widzieć i dotykać ich fantomowych kończyn, kontrolować ruchy fantomowych kończyn, widzieć ich trajektorię oraz "znajdować" ich iluzoryczne kończyny i eliminować ból kończyn fantomowych. Obecnie technologia VR jest coraz częściej wykorzystywana do pomocy osobom niepełnosprawnym i odkrywania świata w sposób, w jaki nie mogą jej używać w realnym życiu, a cena jest niska.

Osoby w podeszłym wieku zwykle mają zdrowe osoby starsze i starsze. Zdrowe osoby starsze będą miały pewną odporność na produkty high-tech ze względu na ich ograniczony dostęp do zaawansowanych technologii. Ten rodzaj oporu to na ogół spadek zdolności uczenia się osób starszych, powodujący psychologiczne uczucia "uczenia się, aby nie rozumieć" i "braku zrozumienia". A z powodu braku wskazówek dla pacjenta na dłuższą metę zostanie wytworzony psychologiczny stan odmowy przyjęcia produktów wysokiej technologii. Technologia VR to ewangelia tego rodzaju tłumu, starsi ludzie potrzebują jedynie sprzętu VR, nie potrzebują zbyt wiele operacji, mogą intuicyjnie odczuć efekt wizualny i wpływ technologii VR na słuch. Ponadto, ponieważ starzy ludzie mają niewielką wiedzę na temat rozwoju istniejącej technologii, wiele z realistycznych efektów lub scen jest dla nich świeżych i interesujących. Dlatego zastosowanie technologii VR w takiej populacji ma szerokie perspektywy.

Wiele osób starszych jest w łóżku w stanie obłożnie chorego, nie może wyjść z pokoju i poczuć radość natury. Na dłuższą metę mają tendencję do tworzenia psychologii samotnej i pesymistycznej. Technologia VR może przynieść im zdrowy styl życia, chociaż to uczucie nie może całkowicie wyleczyć choroby, ale odegrało to ważną rolę w leczeniu i naprawie ich chorób psychicznych. Ze względu na wysoki koszt i dużą ilość sprzętu wirtualnej rzeczywistości o wysokiej jakości jest on szeroko stosowany w klinice i trudniej jest go rozszerzyć na rodzinę i społeczność.

Amelia.jpg